Späť na zoznam »

Athman Mohammed

Môžete prispieť sumou 25 EUR mesačne.

Meno:Athman Mohammed
Dátum narodenia:29.07.2009
Bývanie rodiny:Msabaha
Krajina:Keňa
Počet súrodencov:1
Matka:zomrela
Dátum narodenia:1959 (rok narodenia starej mamy)
Zamestnanie:pracuje v malom stánku so zeleninou
Poznámka:dieťa je v opatere u starej mamy: Habona Kilibai Dadu
Otec:Johnson Abdalla Thoya
Dátum narodenia:-
Zamestnanie:-
Poznámka:odišiel a nestará sa o deti

VZDELANIE:

Škola:Škola: JCC nursery school, Trieda: KG 3

MINULOSŤ:

Babička začala starať o Athmana a jeho sestru, keď boli veľmi malí. Ich matka zomrela na žltú zimnicu keď mal Athman 9 mesiacov a jeho sestra 2 roky. Odvtedy babička vzala zodpovednosť za starostlivosť o ne na svoje plecia.
Po smrti matky, otec od detí ušiel. Klamal babičke že si ide nájsť prácu a už sa nevrátil. Babička sa ho snažila vyhladať ale nepodarilo sa jej to. Dal jej len odkázať že žije. Dopočula sa že tiež niekde pracuje a podarilo sa jej na neho zohnať telefonne číslo. Keď mu prvý krát zavolala, povedal jej že je v poriadku a príde navštíviť deti. Deti navštíviť neprišiel a telefon od vtedy nedvíha.

Babička sa začala starať o Athmana a jeho sestru, keď boli veľmi malí. Ich matka zomrela na žltú zimnicu keď mal  Athman 9 mesiacov a jeho sestra 2 roky. Odvtedy babička vzala zodpovednosť za starostlivosť o ne na svoje plecia.

Po smrti matky, otec od detí ušiel. Klamal babičke že si ide nájsť prácu a už sa nevrátil. Babička sa ho snažila vyhladať ale nepodarilo sa jej to. Dal jej len odkázať že žije. Dopočula sa že tiež niekde pracuje a podarilo sa jej na neho zohnať telefonne číslo. Keď mu prvý krát zavolala, povedal jej že je v poriadku a príde navštíviť deti.  Deti navštíviť neprišiel a telefon od vtedy nedvíha.

Babička je veľmi pracovitá a má malý miestny stánok so zeleninou a niekedy sa jej podarí si niekde príležitostne privyrobiť. Snaží sa zabezpečiť peniaze  na jedlo pre deti. Pred časom keď vládala pracovala aj v ťažších príležitostných prácach ale už je unavená a vyzerá slabá. Starý otec (jej manžel) má 65 rokov.A tiež už nevládze. Napriek tomu  obaja pracujúci pre deti aby nejak pomohli svojim vnúčatám, ale to čo zarobia na den im niekedy ledva vystačí na jedlo. Niekedy im pomáhajú s jedlom susedia.

Athman je piatak na štátnej škole. Vďaka Adopcii na blízko pre Malindi začal chodiť do školy pravidelne, ale aktuálne stratil svoju sponzorku.