Späť na zoznam »

CHAN Choch

Meno:CHAN Choch
Rok narodenia:2002
Bývanie rodiny:Tangum, Meteuk, Bakan, Pursat Province
Krajina:Kambodža
Počet súrodencov:2
Matka:CHAN Suy
Zamestnanie:farmárka
Poznámka:zomrela v roku 2007 v dôsledku HIV/AIDS.
Otec:CHAN Thim
Zamestnanie:vojak
Poznámka:zomrel v roku 2007 v dôsledku HIV/AIDS.

VZDELANIE:

Škola:Royal University of Phnom Penh, Phnom Penh, 1. ročník

MINULOSŤ:

Choch je úplná sirota. Keď v roku 2007 stratil oboch rodičov, jeho teta (23) ho priniesla do HOFu. Od toho času Chocha nikto ani zo vzdialenejšej rodiny neprišiel pozrieť, všetky sviatky a prázdniny vždy trávil v HOFe.

Status dieťaťa v HoF: outdoor (HALF WAY HOUSE)
Prijatie do HoF: 5.5.2007

Máj 2023

Choch je veľmi milý, priateľský a usmievavý mladý muž. Od januára 2023 študuje na univerzite Royal University of Phnom Penh, kde študuje khmérsky jazyk. Škola ho baví, štúdium pre neho zatiaľ nie je o nič náročnejšie ako na strednej škole. Výsledky mal vždy dobré, poctivo sa venuje štúdiu. Zatiaľ ešte nemal skúšky, keďže je ešte stále v 1. semestri, ale zatiaľ sa mu na škole darí. Jeho snom do budúcna je byť učiteľom khmérčiny.

Spolu s ďalšími dvoma kamarátmi z House of Family, ktorí taktiež nastúpili na univerzitu, sa presťahovali z HoFu do tzv. Domova na pol ceste. Bývajú spolu v jednej izbe s kúpeľňou, za ktorú platia 90$ mesačne. Odchod z HoFu pre Chocha nebol ľahký, ale nový život si chváli. Pomaly sa osamostatňuje a preto sa učí, ako najefektívnejšie hospodáriť s peniazmi, ktoré stále dostáva ako vreckové. Väčšinou si nakupujú a varia spoločne so spolubývajúcimi. Školu má neďaleko, vie tam byť do 10 minút na motorke. Jednou z výhod bytu je garáž, kde môže parkovať svoju motorku a kamerový systém, vďaka ktorému sa tam cíti bezpečne.

Choch máva často zdravotné problémy, naposledy mal minulý rok bolesti chrbtice a nemohol sa vôbec pohnúť. Často chodí na vyšetrenia, teraz je to už lepšie a už dlhšie nemal žiadne problémy. Avšak je dosť chudý a odporúča sa mu viac a vyváženejšie jesť.

Na Khmérsky nový rok bol navštíviť brata a sestru v Pursat provincii, boli spolu v pagode a zúčastnili sa tradičných khmérskych hier. Vo voľnom čase rád športuje, hráva hlavne futbal a rád sa učí a číta knihy potrebné k štúdiu.

 


ADOPTOVAŤ CHAN Choch?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje