Späť na zoznam »

CHAN Dina

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:CHAN Dina
Rok narodenia:1997
Bývanie rodiny:Sangkat Onsachambok, Kro Kor District,Pursat Province
Krajina:Kambodža
Matka:Mey Ahd
Poznámka:zomrela (cca 2004)
Otec:Chan Nan
Poznámka:zomrel (cca 2006)

VZDELANIE:

MINULOSŤ:

Dina je úplná sirota. Žil v malom dome so svojou starou mamou. Jeho matka zomrela pred 5 rokmi a otec pred 3ma v dôsledku AIDS. Dina podstupuje liečbu, na ktorú dozeral homecare team v mieste jeho bydliska. Dina tiež navštevoval školu, podľa slov starej matky, chodil pravidelne, každý deň. Úlohy si však doma robil len občas. Školské výsledky nám nie sú známe. V domácnosti veľa nepomáhal, skôr bol pasívnym pozorovateľom udalostí v dome a jeho okolí. Priateľov mal len z rodiny.
Chlapec je poslušný, podľa slov jeho tety a starej matky, urobí všetko čo sa mu povie. Do HoF sa rozhodol ísť po rozhovore s tetou a starkou. Na otázky prečo by chcel zostať u nás neodpovedal. Skrýval sa za obe ženy a potláčal slzy.

Chlapec je rozhodnutý a uzrozumený s tým, že zostáva v HoF. Je tichší a submisívnejšej povahy. Zatiaľ skôr pasívny ako aktívny. V spoločnosti detí, je však otvorenejší a hľadá si priateľov. Má viditeľne strach z neznámej budúcnosti, ale vidieť, že je s týmto stavom zmierený.
Zatiaľ neboli zistené žiadne problémy so správaním, iba nedostatky tykajúce sa hygienických návykov.

November 2018

Dina je tichší ale sebavedomý mládenec. V chlapčenskej partii v domove na pol ceste, kde býva s ďalšími štyrmi chlapcami je submisívnejší, ale vážený za svoju spoľahlivosť a starostlivosť. Je vidno, že chalani držia spolu a navzájom si pomôžu v prípade núdze.  Chlapcov bol nedávno navštíviť starší kamarát, ktorý s nimi predtým býval u nás v projekte. Keďže to bol jeho jediný deň voľna mal v sebe pár pív a vybral sa kúpiť si ďalšie,  po chvíli ako sa nevracal Dina ako prvý prehlásil, že ho ide hľadať.  Našiel ho spať u suseda, čo tu nie je nič nezvyčajné a priniesol ho domov. Uložil ho do postele a prikryl, ráno ho potom zobudil do práce. Dina síce slovenskú posádku väčšinou ako prvý neosloví, ale keď sa s ním začnete rozprávať zistíte, že je to milý chlapec, ktorý má zmysel pre humor a rád žartuje. Teraz je v poslednom ročníku strednej školy a pred sebou má záverečné skúšky. V škole nepatrí medzi najlepších študentov, ale prihlásil sa na doučovanie z khmérskeho jazyka a matematiky a dúfame, že sa mu podarí úspešne zmaturovať.