Späť na zoznam »

Choeun Cheat

Meno:Choeun Cheat
Rok narodenia:2008
Bývanie rodiny:Andong village
Krajina:Kambodža
Počet súrodencov:4
Matka:Chhom Phalla
Zamestnanie:zena v domacnosti
Otec:Chan Choeun
Zamestnanie:holic

VZDELANIE:

Škola:2. ročník základnej školy Andong village

Marec 2019

Rodina sa s 5 detmi prestahovala do slumu z vedlajsej provincie. Su velmi chudobni, pretoze len otec ma maly biznis, male holicstvo vedla izby , ktoru si prenajimaju, kedze si nemozu dovolit vlastny domcek. Holicstvo velmi vela nevynasa, pretoze v slume je to jeden z najcastejsich sposobov ako si zalozit vlastny biznis. Mama si zatial nenasla ziadnu pracu v slume, takze sa vzorne stara o svoje deti. Cheat je 11 rocny sikovny chlapec. Je so svojich bratov druhorodený, ale zato je z nich najsikovnejsi. Pusa sa munezatvori, chce o vsetkom vediet a velmi rad sa s vami podeli o vsetko co sa dozvedel. Jeho najvacsim snom je vediet hrat dobre futbal. Aj v skole mu to ide velmi dobre.

 

December 2019

U Choeunovcov sa za posledné obdobie nezmenilo takmer nič. 38 ročný otec pokračuje v podnikaní ako holič, 37 ročná mama sa s hľadaním roboty ďaleko neposunula a je stále doma. Okrem Cheat sa stará aj o dvoch ďalších synov a dve mladšie dcéry. Cheat je druhorodený. Prenájom kaderníckeho salóna a ubytovania ich celkovo stojí až 85 dolárov mesačne. To je na miestne pomery veľmi veľa. Ohrem Dvojfarebného sveta Choeunovcov nikto nepodporuje. Všetci chlapci chodia na štátnu školu, mladšie sestry ešte do školy nechodia. Cheat je aktuálne v piatom ročníku. V budúcnosti by sa chcel stať doktorom, no na to bude musieť absolvovať univerzitu, ktorá nie je zadarmo. Zvyšajne sa poplatok na lekárskej fakulte pohybujem v približne troch tisíckach za celé štúdium. V oblasti Andong život vo všeobecnosti nie je jednoduchý. Väčšina ľudí prežíva zo dňa na deň a nie je schopná si ušetriť žiadne peniaze. Rovnako to platí aj u Choeunovcov. Cesta k úspechu je dlhá, kamenistá a niekedy aj nekonečná.

 

Marec 2020

Cheatov otec kvôli finančnému nedostatku začal od pondelka do piatka pracovať na stavbe, kde zarobí niečo málo cez 200 USD. Kaderníctvo prevádzkuje aj naďalej, no iba počas víkendov. Mama sa aj naďalej stará o deti doma a prácu nemá. Cheat ale ani jeho bratia Chin a Cheat rozhodne v škole nepatria k dobrým študentom, práve naopak. Sú podpriemerní študenti, no zato majú dar reči. Ak niečo treba, doslova sa z toho vykecajú. Aj napriek tomu sa ale Cheat snaží reprezentovať rodinu v dobrom svetle a nás teší, že aj napriek tomu, že mu nebolo nadelené až toľko rozumu, ako iným deťom, tvrdohlavo si ide za svojím.


ADOPTOVAŤ Choeun Cheat?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje