Späť na zoznam »

Hassan Mwanyonyo Johnson

Môžete prispieť sumou 30 EUR mesačne.

Meno:Hassan Mwanyonyo Johnson
Dátum narodenia:5.4.2009
Krajina:Keňa
Matka:Kadzo Karisa Kirao
Otec:Johnson Abdalla Thoya

VZDELANIE:

Škola:Mkaomoto Primary

MINULOSŤ:

Hassaan sa do školy dostal ako 11-ročný. Nechodil do nej pravidelne, pretože jeho mama nemala peniaze na úhradu školy. Keď trochu našetrila do školy išiel, keď nie, zostal doma. Je dobrý v kreslení, matematike a angličtine. Cez adopciu Dvojfarebného sveta sme umožnili Hassanovi chodiť pravidelne do školy. No jeho slovenský sponzor ukončil prispievanie. Možno Hassanovi pomôžete s návratom do školy práve Vy.

Z pozadia rodiny. Otec detí je alkoholik, žije s inou ženou, chlapcov a ich mamu opustil. Mama sa živí príležitostnými prácami, možností počas koronakrízy v Keni ubudlo. Deti chodia spávať často bez jedla. Na lieky a zdravotnú starostlivosť nemajú peniaze vôbec.

Hassan môže nadobudnúť možnosť vrátiť sa pravidelne do školy, ak nájde svojho prispievateľa na diaľku cez program Adopcie Dvojfarebného sveta.

 

Minulosť: 

December 2022

Hassan uspesne ukoncil treti rocnik na zakladnej skole. V skole sa mu paci a chodi do nej rad, ma tam vela kamaratov. Teraz je doma a uziva si prazdniny. Do stvrteho rocnika nastupi buduci rok na konci januara.

Pomaha aj doma s domacimi pracami a taktiez aj okolo domu so vsetkym s cim treba. Pre jeho otca to je velka pomoc.

Hassan je velmi mily a hravy chlapec. Rad sa pride zahrat aj k nam do centra, alebo si pozrie rozpravku. Je zlaty, no stale trosku hanblivy. Je zdravy a ma sa fajn, co je velmi dolezite. Je naozaj velmi skromny a pokorny.

Strecha na ich dome sa coraz viac rozpada a ak su silne dazde, tak do domu zateka.

Cela rodina je velmi vdacna za podporu.

 

September 2021 

Hassan tento rok nastúpil do druhej triedy. V škole sa mu darí a navštevuje ju pravidelne. Je zdravý a primerane rastie. Rád si zahrá v škole futbal a naháňačky. Hassan momentálne žije s otcom a staršími súrodencami. Matka sa odsťahovala a o deti sa nezaujíma. Otec si cez deň snaží hľadat príležitostné práce v okolí dediny. Dom v ktorom žíjú počas daždov preteká no nemajú peniaze na opravu. Rodina je veľmi vďačná za podporu.