Späť na zoznam »

Kem Pai Choun

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:Kem Pai Choun
Rok narodenia:2004
Krajina:Kambodža
Počet súrodencov:5
Matka:Ngok Mai
Zamestnanie:žena v domácnosti
Otec:Kem Ten
Zamestnanie:stavebný robotník

VZDELANIE:

Choun je mladý a veľmi poslušný chlapec a zároveň i ambiciózny – učenie je pre neho prvoradé. Spolu s ním je v našom programe i jeho sestra Kim Chum, obidvaja sa radi učia. Vďaka programu Choun začal chodiť pravidelne na hodiny angličtiny, má pravidelne zaplatenú školskú dochádzku a aj teplý obed v škole.

Chounova rodina je veľmi pracovitá a spoľahlivá, napriek tomu, že sú veľmi chudobní, neustále pracujú. V okolí svojho domčeka (pozemok patri jednej neziskovej organizácii, ktorá im dovolila tam bývať a strážiť ho) si vysadili veľkú záhradku a začali tiež chovať hydinu (sliepky, kačice a aj malú sviňu).

Vaša podpora mu môže veľmi pomôcť. Ide o projekt podpory chudobných detí zo slumov, Vaše finančné zdroje zabezpečia štúdium dieťaťa.

Marec 2019

PaiChoun studuje tento rok vo 8. rocniku.aj napriek tomu, ze nepatri k najlepsim ziakom je v triede velmi zdvorili a ucitelia si pochvaluju jeho snahu sa pytat a jeho zaujem dozvediet sa nove veci.  Vo volnom case pomaha mame predavat polievku s ryzou pri miestnej pagode. A co sa tyka jeho buducnosti, ako nam sam povedal, este si sam nieje isty co by chcel robit v buducnosti , zatial sa snazi  studovat a sustredi sa hlavne na skolu a dobre skore. Rodicia, susedia a ucitelia o nom nepovedia skarede slovo, vzdy sa o nom vyjadruju velmi pekne. Je to velmi sikovny chlapec, ktory nikdy nestraca usmev z tvare.

Dlho sme so socialnym pracovnik uvazovali nad, tym ze zoznamime vsetky deti so slumoveho projektu, aby sa navzajom  spoznali. Preto sme sa rozhodli pre nich pripravit zoznamovaci vecierok, ktoreho sa zucastnili vsetky deti aj PaiChoun. Cakala ich chutna vecera, po ktorej nasledovalo zoznamovanie, kazde dieta si vzalo mikrofon a predstavilo sa ako sa vola a nieco o sebe prezradilo, svoje zaluby, co ma rado a po zoznamovacom kole prisli na rad hry, pri ktorych sa deti poriadne vyblaznili. A po zabave prisli na rad aj darceky v podobe plysovych hraciek a sladkosti. Deti sa navzajom spoznali a stravili spolu prijemny spolocny cas.

 

December 2019

Pai Choun nám robí radosť. Rodinu reprezentuje naozaj poctivo, či už v škole alebo správaním. Chcel by sa  prepracovať až k maturite a potom študovať dvojročné odborné štúdium PSE zamerané na opravu áut. Pai Choun s rodinou sa museli presťahovať o pár desiatok metrov ďalej do iného bývania. Dôvodom bol koniec starej nájomnej zmluvy. Doteraz platili iba 20 dolárov mesačne no ich terajšie nové bývanie stojí až 50 dolárov mesačne. Zatiaľ sú schopný tento nárast výdavkov pokryť z vlastného vrecka. Otec predáva varené mušle s chilli a soľou, mama donedávna varila a predávala ryžovú polievku, teraz zmenila sortiment a začala variť hovädzie nudle. Najstaršia dvadsaťročná sestra pracuje vo fabrike. Sestra SreyCheat ešte študuje v šiestom ročníku. Pai Choun je deviatak a tak ho na konci školského roka monitorovacia celoštátna skúška. Chodieva do katolíckej školy HOPE a tam má zároveň aj angličtinu.

 

Marec 2020

V živote Paichouna žiadna signifikantná zmena nenastala. Všetko ide po starom. Rodina má veľmi dobré vzťahy a je vzorovým príkladom pre komunitu. Teší nás, že sa im tak úspešne darí a že PaiChoun aj so sestrou SreyCheat sa zodpovedne stavajú k svojej budúcnosti. 


ADOPTOVAŤ Kem Pai Choun?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje