Späť na zoznam »

Mamokaro Sekhamane

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:Mamokaro Sekhamane
Rok narodenia:2011
Krajina:Lesotho

VZDELANIE:

MINULOSŤ:

Súrodencov Keitumetse a Mamokaro opustila ich matka v januári 2020 a nejde o prvý prípad, ako kedysi s ich staršou sestrou Khotsofalang, ktorá je tiež v detskom domove. Nechala deti so svojím otcom, ktorý je veľmi starý a nespôsobilý sa o deti starať. Starý otec nie je v dobrom zdravotnom stave; trpí hypertenziou a taktiež je alkoholik, slabý zrak, pokročilý vek. Pochádzajú z dediny Thifa v okrese Thaba Tseka. Obaja rodičia súrodencov sú neznámi. Starým otec z matkinej strany, s ktorým žili odmietal povedať akekoľvek informácie o rodičoch detí. Súrodenci, prišli do sirotinca bez rodných listov.


Status dieťaťa v domove: indoor

Prijatie do domova: 19.04.2021

Vývoj dieťaťa v domove:
Keď sa Mamokaro dostal do sirotinca, bola ochotná porozprávať sa s každým, kto s ňou hovoril, vôbec neváhala. Je to veľmi otvorené dievča s tichým hlasom. Hneď ako sa sem dostala, vysvetlila, že skôr ako ich matka opustila, jej povedala, že majú ešte jednu sestru, ktorá žije v Maseru v sirotinci a že sa volá Khotsofalang. Bola nadšená, že sa so sestrou konečne stretla. Mamokaro sa v tom dome správala ako matka, pretože bola zodpovedná za všetky domáce práce, ktoré zahŕňali varenie, pranie, upratovanie práca okolo domu. To znamená, že bola dokonca zbavená svojho práva byť dieťaťom, pretože nedostala príležitosť hrať. Po zdravotnej stránke je v poriadku. Mamokaro podstúpi testovanie v škole aby sa vedelo, do ktorej triedy nastúpi.

18.07.2021
Mamakaro si v sirotinci rýchlo zvykla. Už si našla kamarátov aj v dedine nie len v centre. Je hravá a otvorená. Stále má pocit, že sa musí o všetko postarať. Veľa času strávi s bratom. Zo začiatku jej setra Khotsofalang, ktorá je v centre už dlhé roky, nemala záujem o súrodencov. Pomaličky sa na seba zvykajú a trávia spolu čas. Dokonca ju pomenovala Alina. Táto prezývka sa rýchlo chytila a už všetci volajú Mamakaro len Alina. Alina začiatkom augusta postúpila testy v škole. Školy boli stále dlho zatvorené kvôli covidu. Alina nastúpila do 5 triedy na základnej škole St. Cecilia Primary school. Po zdravotnej stránke je v poriadku. Alina rada chodí do školy. Taktiež pravidelne chodí na doučovania v centre.ADOPTOVAŤ Mamokaro Sekhamane?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje