Späť na zoznam »

NANG Vannut

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:NANG Vannut
Rok narodenia:1997
Bývanie rodiny:Sangkat Leach, Phnom Krovanh District, Pursat Province
Krajina:Kambodža
Počet súrodencov:1
Matka:So Phallin
Otec:Nhem Samnang
Poznámka:mŕtvy /AIDS/ (2000)

VZDELANIE:

MINULOSŤ:

Vannut pochádza z veľmi chudobnej rodiny žijúcej v lese v Pursat Province. Otec im umrel a matka je HIV pozitívna. Podstupuje liečbu. Rodina nás čakala v domčeku príbuzných, keďže terén k ich domu je ťažko zdolateľný. Vannut a jeho brat Kinal navštevovali školu len sporadicky, najmä pre jej veľkú vzdialenosť. Vannut chodil do 3.triedy v Phnom Krovanh District.
Vannut bol testovaný na HIV v roku 2005 a od roku 2006 je na ARV liečbe.
Vannut je milý, tichší chlapec. Pôsobí rozvážne. Je starší od svojho brata Kinala, s ktorým majú blízky vzťah. Obaja chlapci nepôsobili zanedbane vzhľadom k ich sociálnemu zázemiu. Obaja súhlasili s tým, že zostanú v HoF.

November 2018

Vanut je dobre vychovaný, slušný mladý muž, ktorý na sebe tvrdo pracuje. Na svoj vek pôsobí veľmi dospelo a mužne, čo patrí k jeho charizme a čaru osobnosti Je to taký tvrdý chalan, ktorý by bol najradšej, keby sa o seba vedel sám postarať a stáť na vlastných nohách. Keď sa ho pýtame, či niečo nepotrebuje vždycky povie, že nič a aj tak by si chcel na veci zarábať sám. Vanut sa práve prihlásil na vysokú školu na odbor manažment, po prvom školskom dni mal dobrý pocit a hovoril, že má fajn spolužiakov. Myslíme si, že so začiatkom štúdia sa mu zvýšia náklady - hlavne za dopravu, a tak zvažujeme, že mu budeme dávať mesačne o 30 dolárov viac. Vanutova mama povedala, že si požičia nejaké peniaze a pokúsi sa mu kúpiť motorku, aby mu cestovanie do školy uľahčila. My dúfame, že sa bude snažiť ako doteraz a školu sa mu podarí za štyri roky dokončiť. Vanut chodí na prázdniny rád domov za svojou mamou a starším bratom. Bývajú v odľahlej dedinke na vrchu hory, kde sa dá autom len veľmi ťažko dostať. Napriek tomu tam chodí veľa turistov, aby si pozreli krásnu prírodu a nočnú oblohu. Vanut na rodné miesto veľmi rád spomína a teší sa vždy, keď sa tam môže vrátiť.