Späť na zoznam »

Neema Kahindi

Môžete prispieť sumou 25 EUR mesačne.

Meno:Neema Kahindi
Dátum narodenia:19. apríl 2005
Krajina:Keňa
Počet súrodencov:deviati, štyri sestry, piati bratia
Matka:Cecilia Kahindi Karisa
Rok narodenia:1968
Zamestnanie:pomocnica v domácnosti
Poznámka:vdova
Otec:-
Dátum narodenia:-
Zamestnanie:-
Poznámka:-

VZDELANIE:

Škola:St. Mary´s Catholic school - 1. trieda

MINULOSŤ:

Otec Neemy zomrel pred piatimi rokmi a zanechal po sebe sedem detí. Dvaja súrodenci Neemy sú už dospelí. Matka je teraz celkom sama na to aby uživila celú svoju rodinu a postarala sa o ňu. Matka Neemy pracuje ako pomocníčka v domácnosti v jednej rodine v obci, ktorá sice nie je bohatá, ale je na tom lepšie ako ostatní. Platia jej veľmi málo. To čo zarobí použije na základné životné potreby pre svojich sedem detí a pre seba.

Otec Neemy zomrel pred piatimi rokmi a zanechal po sebe sedem detí. Dvaja súrodenci Neemy sú už dospelí. Matka je teraz celkom sama na to aby uživila celú svoju rodinu a postarala sa o ňu. Matka Neemy pracuje ako pomocníčka v domácnosti v jednej rodine v obci, ktorá sice nie je bohatá, ale je na tom lepšie ako ostatní. Platia jej veľmi málo. To čo zarobí použije na základné životné potreby pre svojich sedem detí a pre seba. Neema a jej súrodenci majú len jedno jedlo za deň. Niekedy ani to. Niektorí zo súrodencov Neemy nechodia kvôli školským poplatkom do školy vôbec a už začínajú robiť niektoré druhy príležitostných prác, aby pomohli ich matke. Často to aj tak nestačí. Deti, ktoré do školy chodia, ako Neema, majú nepravidelnú dochádzku. Dôvodom sú dlhy na školských poplatkoch. Stáva sa, že deti kvôli nezaplateným poplatkom pošlú zo školy domov.  

Neema je veľmi bystré a šikovné dievča. Jej školské výsledky ju radia medzi desať najlepších žiakov jej triedy. Je nadpriemerná vo všetkých predmetoch. Jej obľubenými predmetmi sú matematika, svahilský jazyk a etická výchova. Okrem toho rada športuje a samozrejme sa hrá so svojimi kamarátmi. Doma musi pomáhať svojej matke s domácimi prácami, pretože tá je takmer stále v práci. Do školy začala pravidelne chodiť vďaka projektu Dvojfarebného sveta. Aktuálne však stratila svoju sponzorku. 

 

 

 

 

 

 


ADOPTOVAŤ Neema Kahindi?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje