Späť na zoznam »

Onn Ty

Meno:Onn Ty
Rok narodenia:1999
Bývanie rodiny:Russian Blvd, Phnom Penh
Krajina:Kambodža
Matka:ROS Houch
Zamestnanie:Žena v domácnosti
Poznámka:Zomrela v dôsledku HIV/AIDS
Otec:THET Kas
Zamestnanie:Vojak
Poznámka:Zomrel v dôsledku HIV/AIDS

VZDELANIE:

Škola:Phnom Penh Royal University

MINULOSŤ:

Onty je úplná sirota, do HOFu ho ako 5-ročného podvyživeného chlapček priviedla stará mama, ktorej ani financie ani vlastný zdravotný stav nedovoľovali primerane sa starať o vnuka. Dodnes má Onty k starej mame blízky vzťah a dnes s nou uz býva.

November 2018

Onn Ty úspešne zvládol záverečnú štátnu skúšku (maturitu) a rozhodoval sa pokračovať v štúdiu na univerzite. Onn Ty je jedno z mála detí, ktoré sa rozhodli pokračovať na univerzite. Väčšina detí upredností prácu, ale Onn Ty nie. Je to aj vďaka zázemiu, ktoré mu zabezpečuje jeho stará mama s ktorou býva v Phnom Penhe. Poctivo sa o neho stará a Onn Tymu je u nej dobre.

Onn Ty začal od októbra študovať právo na Royal University of Phnom Penh. Z našich detí je prvý, kto sa odhodlal na štúdium práva. Predtým zvažoval aj štúdium manažmentu a podnikania, ale právo nakoniec vyhralo. Onn Tyho školský poplatok za jeden ročník je 480 USD. Čakajú ho náročné štyri roky štúdia za bakalára a ďalšie dva roky štúdia za Magistra. Spolu šesť rokov, počas ktorých sa mu pokúsime pomôcť, ako sa len dá aby z neho vyrástol sebavedomý a schopný muž a tiež ďalší odchovanec, ktorého budeme môcť dávať ostatným deťom za príklad.