Späť na zoznam »

Pili Karisa

Môžete prispieť sumou 30 EUR mesačne.

Meno:Pili Karisa
Dátum narodenia:15. august 2005
Krajina:Keňa
Počet súrodencov:štyria, tri sestry, jeden brat
Matka:Pola Katana Kalama
Rok narodenia:1974
Zamestnanie:predaj
Otec:Karisa Kambi Njelewa

VZDELANIE:

Škola:Mkaomoto Primary

December 2022

Pili je už veľka slečna. Práve skončila siedmy ročník a teraz si užíva prázdniny. Budúci rok v januári nastúpi do ôsmej a teda poslenej triedy na základnej škole. Pili patrí v triede k tým najlepším žiakom, škola ju baví a chce isť aj na dobrú strednú školu. Je to jej sen. Veríme, že sa jej splní a plne ho využije.

Pili aj doma mame vzorne pomáha so všetkým čo treba. Je naozaj milá, pokorná a hlavne zodpovedná.

S mamou bývajú stále u uja v jeho dome. Chcú si postaviť nový, no žiaľ finančná situácia im to nedovoľuje.

Mama s Pili veľmi pekne ďakujú za podporu.

 

Jul 2022

Slečna je zdravá, v poriadku a pekne dospieva. Pili je teraz v siedmom ročníku základnej školy a v triede sa naozaj snaží. Je už veľké dievča a doma robí všetko pre to, aby svojej slobodnej mamine pomohla. Tiež pomáha svojej mame s miestným podnikaním. Ich dom je v dezolátnoim stave a vlastne spadol. Teraz bývajú v požičanom dome od uja. Matka nemá peniaze na stavbu nového domu. Rodina naozaj bojuje. Niekedy ich ujo - majiteľ požičaného domu v noci vyháňa von, čo nie je pre nich vôbec príjemné, ani bezpečné.

Mama stále robí to isté a snaží sa zarobiť na chlieb.

Mama aj Pili sú veľmi vďačné za podporu.

 

 

Matka Pili je slobodná matka ktorá sa stará o 5 detí. Snaží sa robiť  jednoduchý predaj v obci, ktorý by jej a jej deťom zabezpečil príjem, ale konkurencia je príliš veľká. Veľa tunajších matiek zo slabých sociálnych pomerov sa snaží totiž v obci robiť rovnaký obchod. Niekedy  sa jej obchodu vôbec nedari  a ona nepredá nič. Vtedy jej rodina ide spať bez jedla. Rodina Pili žila v hlinenom dome, ktorý má v stenách množstvo dier a deravú strechu.  Mali len jednu posteľ o ktorú sa všetci delili. Tí čo na nej nespali, vzali staré oblečenie, to dali do mechu, položili na zem a použili ako postele. Situaciu s bývaním rodiny sa nám podarilo riešiť v minulom roku. Vďaka darcom zo Slovenska sme rodine Pili opravili dom a kupili dve nove postele. Rodina dnes uz zije, na miestne pomery, v normálnych podmienkach.

Pili je veľmi inteligentná. Je vynikajúca žiačka, patrí medzi troch najlepších žiakov v triede. Je priateľská. Rada tancuje a najmä spieva, čo jej pomohlo dostať sa do školského zboru. Pili je tichá, no keď sa hrá s ostatnými deťmi často prirodzene preberá vedúcu rolu. Pili je slušné dievča do ktorej matka vkladá všetky svoje nádeje že jedného dňa, keď už ona sama nebude vládať,  jej dcéra ju bude podporovať.

Vďaka Vašej podpore bude môcť pokračovať v kvalitnom vzdelávaní. Aktuálne stratila svojho sponzora na diaľku.  

 

 


ADOPTOVAŤ Pili Karisa?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje